Механічне пошкодження лінійного теплового сповіщувача може виникнути в будь-який момент. Як уникнути хибне спрацювання системи і як відрізнити  режими “Пожежа” та “Механічне пошкодження”.

Лінійний тепловий пожежний сповіщувач широко використовується на тих об’єктах,  на яких використання точкових сповіщувачів є неможливим або неефективним. Це можуть бути приміщення із пониженою чи підвищенною  температурою експлуатації, з високою концентрацією пилу, вологи, приміщення з електромагнітними наводками, зовнішні установки і т.п.  В таких випадках спеціалісти використовують виключно термокабель – лінійний тепловий пожежний сповіщувач із необхідною температурою спрацювання.

Для уникнення хибного спрацювання, спеціалісти протипожежних систем все частіше надають перевагу, при створенні систем захисту об’єкта, сповіщувачі серії СТІ, робота яких відрізняється від традиційного лінійного сповіщувача.

Работа традиційного  сповіщувача

Принцип роботи сповіщувача  CTI:

Лінійний тепловий пожежний сповіщувач серії CTI складається з двох сталевих пружних провідників, один провідник покритий мідним покриттям, другий провідник покритий покриттям з константана, скручених по всій довжині для створення стискаючого  зусилля ізольованих один від одного шаром теплочутливого полімеру, що відповідає температурі спрацьовування сповіщувача. Ізольовані провідники, обмотані захисною прозорою стрічкою і поміщені в оболонку, призначену для захисту від механічних пошкоджень і несприятливих умов навколишнього середовища. При досягненні температури порога спрацьовування відбувається руйнування ізоляційного покриття з теплочутливі полімеру. Так, як провідники сповіщувача даного типу покриті міддю і константаном, при їх замиканні утворюється термопара і в інтерфейсному модулі вимірюється температура в точці замикання, що дозволяє виключати помилкові спрацьовування при замиканні сповіщувача в результаті механічного пошкодження сповіщувача. При досягненні температури спрацьовування сповіщувача формується сигнал «Пожежа».

Режим “ПОЖЕЖА”

При температурі нижче порога спрацьовування температури – формується сигнал «Коротке замикання», що виключає помилкові спрацьовування при замиканні провідників в результаті механічного пошкодження ізоляції.

Режим “Короткого замикання”

Таким чином, сповіщувачі серії СТІ забезпечують достовірну роботу системи, навіть у випадку механічного пошкодження сповіщувача. Лінійний тепловий сповіщувач не потребує обслуговування, тому при його використанні також буде економія витрат на технічне обслуговування системи.

Recent Posts