Системи водяного пожежогасіння

Скільки існує людство, стільки ж існує і проблема пожеж. А значить актуальним залишається питання пожежогасіння. Гасіння осередку загоряння водою – це, мабуть, найперший спосіб ліквідації пожежі, який, між іншим, ще довгий час залишався єдиним. Це пізніше додумалися гасити вогонь піною й іншими вогнегасними речовинами. Втім, і сьогодні метод гасіння полум’я водою досить поширений і популярний, оскільки він ефективний в більшості випадків, а також доступний, дешевий і простий.

Спринклерна система пожежогасіння: як це працює

Головний елемент системи – це розпилювальні пристрої, так звані спринклери. Найчастіше їх встановлюють на стелі. У спринклерів є своєрідний датчик – колба, яка і реагує на температуру в приміщенні. При нагріванні вона вибухає, і пожежа ліквідовується за допомогою води. Крім того, осідають і частинки диму. Вода подається не просто суцільним струменем під тиском, а розпорошується, що, звичайно ж, добре.

До переваг спринклерних систем пожежогасіння можна віднести точність, надійність, простоту і оперативність, нетоксичність і безпеку для людей. Спринклерні системи пожежогасіння здатні врятувати тисячі людських життів.

Водяне пожежогасіння: коли його варто вибрати

Є цілий ряд ситуацій, коли можна і необхідно використовувати водяне пожежогасіння – в квартирах, офісних будівлях, магазинах, в готелях, спортивних комплексах, паркінгах, на виробництві та складах, в адміністративних будівлях, коли необхідно оперативно загасити пожежу. Також останнім часом активно використовується система, яка значно зменшує витрату води – це тонкорозпилена вода або так званий «водяний туман».

Негативний вплив води – це, звичайно ж, основна проблема при гасінні нею пожежі. Імовірність нанесення збитків цінностям досить висока, деякі матеріальні цінності просто не підлягатимуть відновленню. Однак головна перевага водяного пожежогасіння – повна безпека для людей.

Проектування, поставка та монтаж систем пожежогасіння від компанії «Пожтехніка Україна» – це надійність, довговічність і бездоганна якість.

Залишилися питання – зв’яжіться з нами

Зв’язатися