Системи пожежної сигналізації

Незважаючи на розвиток високих технологій, зокрема, в області систем захисту, людству досі не вдалося повністю убезпечити себе від стихійних явищ природи. Але якщо тайфунів і цунамі доводиться побоюватись в основному жителям прибережних районів, то вогонь становить небезпеку для всього живого. Найбільш уразливі в цьому плані жителі густонаселених міських районів. А якщо брати в більш дрібному масштабі – співробітники великих підприємств, вихованці дитячих будинків, пацієнти медустанов, люди, що знаходяться в громадських місцях.

Як показує практика, більшість негативних наслідків пожеж – це наслідки не самої стихії, а непоінформованості людей, що опиняються в епіцентрі, і паніки, яка виникає внаслідок цього. У будівлях же, оснащених сучасною пожежною сигналізацією, а також системами оповіщення, при виникненні пожежонебезпечної ситуації евакуація людей відбувається організовано, що дозволяє уникнути жертв.

Системи пожежної сигналізації! Краще попередити, ніж рятувати!

На багатьох об’єктах, де передбачається скупчення людей, перш за все, на заводах, в банках, установах соціального і культурного характеру, передбачена охоронно-пожежна сигналізація. Вона являє собою складну систему технічних засобів, які встановлюються з метою виявлення несанкціонованого проникнення на територію об’єкту, що охороняється, а також виникнення загоряння. Основне ж завдання подібного оснащення – безпека життя людей і збереження матеріальних цінностей. Тобто воно встановлюється для того, щоб при виникненні найменшого вогнища загоряння інформація про це була зафіксована і передана на пост охорони або безпосередньо в пожежну частину, щоб уникнути людських жертв і псування вогнем майна.

Пожежна сигналізація встановлюється на всіх підприємствах в комплексі з іншими захисними системами в обов’язковому порядку. При виникненні пожежонебезпечної ситуації система отримує інформацію про це, обробляє її і передає на охоронний пост. Спрацьовує звукове, світлове та інші види сповіщень про небезпеку, можуть блокуватися двері в приміщенні, де сталося загоряння, щоб уникнути його поширення, спалахують покажчики евакуації. Коли в установі є автоматична система гасіння пожежі, турбуватися нема про що: локалізація і гасіння вогнища загоряння відбувається без втручання людини. До речі, якщо мова йде про музейний фонд, банківське сховище або електрогенераторну, в боротьбі з вогнем у них вже не використовуються шкідливі для навколишнього середовища і людини фреони. Їх замінили вогнегасними засобами нового покоління, які не завдають шкоди матеріальним цінностям, не псують дорогу апаратуру і не руйнують озоновий шар.

Складніше обладнання – вище ціни

Говорячи про захист приватних володінь від загоряння, необхідно згадати про системи пожежної сигналізації, що працюють за принципом дистанційної передачі сигналу про небезпеку. Саме такі в основному встановлюють в квартирах і заміських будинках. При виявленні вогнища загоряння сигнал про небезпеку передається у вигляді SMS-повідомлення на телефон господарів. Ціна подібних систем оповіщення і реагування залежить від їх комплектації та технічного оснащення.

Вартість проектних робіт:

“Пожтехніка Україна” виконує проектні роботи систем пожежної сигналізації на підставі ліцензії на проектні роботи серії АЕ №522935.

Вартість проектних робіт систем пожежної сигналізації залежить від площі об’єкта, а також індивідуальних характеристик об’єкта.

 

Залишилися питання – зв’яжіться з нами

Зв’язатися