СИСТЕМА КОНТРОЛЮ ЛІТІЙ-ІОННИХ БАТАРЕЙ

Система контролю в літій-іонних батареях Ansul Lithium-Ion Risk Prevention System призначена для виявлення газів при перегріві літій-іонних акумуляторів та відключення їх до вибуху.

Опис

Літій-іонні батареї мають широке застосування і їх популярність тільки зростає. За даними Bloomberg New Energy Finance, до 2025 року вони будуть використовуватись у 40% центрів обробки даних. Термін служби літій-іонної батареї досягає 10 років, що в 2-3 рази більше за аналогічний показник традиційного свинцевого акумулятора. Навіть з урахуванням різниці у цінах,  економія протягом усього періоду експлуатації може досягати 35%, що вже є чимало.

Сучасні акумулятори складаються з трьох частин – катода, анода та електроліту. Перший відіграє роль позитивного полюса та джерела енергії, другий – негативного полюса та «виймача» струму, а електроліт дозволяє носіям заряду пересуватися між катодом та анодом. Потужність акумуляторів залежить від складу катода, а їх  довговічність — від того, як сильно руйнується матеріал електроліту і катода при циклах розряду-заряду.

Від побудови всіх компонентів батареї залежить і те, наскільки вони є небезпечними для людини. Наприклад, багато типів сучасних літій-іонних акумуляторів вибухають через те, що при перегріві всередині них починають виникати короткі замикання. Вони ще більше нагрівають акумулятор, випаровують електроліт, перетворюючи його на бульбашки гарячого газу.

Ця своєрідна ланцюгова реакція розжарює нутрощі колишньої батареї до температури приблизно тисячу градусів Цельсія. В кінцевому підсумку накопичувальний  газ розриває корпус акумулятору на частини і відбувається вибух, що викидає розплавлений вміст батареї назовні.

Система пожежогасіння спрацьовуватиме тоді, коли вже сталася нештатна ситуація, тобто коли вже стався вибух батареї.

Виходячи з вище описаного, необхідно передбачити систему, яка аналізуватиме наявність газів у приміщенні з літій-іонними батареями, що виділяються при перегріві батареї, і в разі наявності газів просто відключити батарею не довівши її до вибуху.

Система контролю в літій-іонних батареях Ansul Lithium-Ion Risk Prevention System призначена для виявлення газів при перегріві літій-іонних акумуляторів та відключення їх до вибуху.

Модуль керування дозволяє підключити:

12 датчиків контролю (контроль 12 окремих елементів)
3 контрольні датчики

Загальні характеристики:

210 мм (ширина) x 113 мм (довжина) x 63 мм (в)
Зв’язок ModBus
Вихід аварійного сигналу низького рівня напруги
Потужність – від 24 В до 6,6 Вт
10 років життя

Датчик контролю дозволяє:

  • Контролює акумуляторні стелажі для наявності літій-іонних газів.
  • Чутливість до літій-іонного акумулятора пари розчинника електроліту (1 ppm)
  • Сумісність з усіма літій-іонними батареями

 

Приклад системи: